Domače maske za obraz

Radi uporabljate naravno kozmetiko brez dodatkov in parfumov. Se sprašujete, kako so naše babice skrbele za svojo kožo. Popolno bi bilo, če bi si lahko naredili svoje - domače maske za obraz. Ste na pravem mestu. Tu je nekaj preprostih receptov za zdravo kožo.

Preden vam dam nekaj receptov za domače obrazne maske, naj vam povem, da niso vse maske za vse vrste kože. Če ne veste, kakšnega je tipa, obiščite dermatologa. Uporaba napačne maske za napačen tip kože lahko poškoduje vašo kožo.

Najprej določite svoj tip kože in si nato privoščite obraz s temi krasnimi domačimi maskami za obraz.

Za normalno kožo

1. Skuhajte 2 korenja, dokler ne postaneta mehka. Zmešajte jih in dodajte eno namizno žlico medu. Masko nanesite na obraz in jo pustite delovati 10 minut. Izperite z mlačno toplo vodo. Vitamini iz korenja bodo vašo kožo ohranili čvrsto.
  2. Eno namizno žlico cvetov kamilice kuhajte v pol skodelice vode 5 minut, da pripravite čaj. Zmešajte ga s pol skodelice kisle smetane in enim rumenjakom. Z obrazom nanesite na obraz in ga pustite vklopiti 15 minut. Izperite s toplo vodo. Ta maska ​​bo pomladila vašo kožo.

Za suho kožo

1. Zmešajte 2 banani in dodajte 1-2 namizni žlici medu. Nanesite in pustite vklopljeno 10 minut. Izperite s hladno vodo. Vitamini in minerali iz banane bodo hidrirali vašo kožo.
  2. Stisnite polovico limone in dodajte en rumenjak. Pustite ga na obrazu vsaj 20 minut. Vzemite bombažno kroglico, jo potopite v toplo mleko in začnite sneti masko. Ta maska ​​bo negovala vašo kožo.

Za mastno kožo

Naravne domače maske za obraz doma

1. Naribajte 2 jabolki in dodajte 5 žlic medu. Nanesite na obraz in ga pustite vklopiti 15 minut. Izperite s hladno vodo. Jabolka vam bodo pomagala očistiti kožo.
  2. Naredite svež sok iz ene pomaranče. Dodajte moko, dokler ne dobite goste mase (približno 8 namiznih žlic moke). Pustite ga vklopiti 20 minut. Izperite s toplo vodo. Pomarančni sok bo pomagal očistiti kožo, moka pa jo bo pomagala posušiti.

Te maske uporabljajte redno, ker dolgotrajni rezultati prihajajo z vztrajnostjo.

Kot vidite, boste kožo obdelali s stvarmi iz svoje kuhinje. Vse so enostavne za pripravo in večina je preprosto okusnih.

Če želite, da objavim še več receptov za domače maske, pustite komentar spodaj.

Vlažilna papirna maska za obraz / Milnica.si - vse za domačo kozmetiko (Marec 2024)

Oznake: suha koža mastna koža